ManchesterNewsSport

MANCHESTER jest niebieski-popis HAALANDA

Wczorajsze derby Manchesteru na Old Trafford przyciągnęły największą uwagę zapewne kibiców futbolu nie tylko w Anglii ale i na całym świecie. Piłkarze obu drużyn stworzyli ciekawe widowisko, a City w pełni zasłużenie pokonało United 3:0 (1:0).To była 10. kolejka Premier League na której czele aktualnie plasuje się Tottenham z 2 pkt. przewagi nad Arsenalem i właśnie City.

Murowanym faworytem szlagierowej potyczki byli mistrzowie Anglii. Piłkarze trenera Guardioli przed 10. kolejką zajmowali drugie miejsce w tabeli, natomiast Czerwone Diabły w obecnym sezonie zawodziły, a ósma lokata w ligowej tabeli była tego konsekwencją.

Od początku spotkania inicjatywę mieli goście. Żeby nie kapitalny Andre Onana w bramce United, to już w pierwszej połowie mogło być kilkubramkowe prowadzenie City. Ekipa Guardioli nie mogła pokonać świetnie spisującego się w tej części gry Kameruńczyka . Onana nie był w stanie nic zrobić tylko w 26. minucie, kiedy z jedenastki pokonał go Haaland. Wcześniej Rasmus Hojlund przewrócił w polu karnym Rodriego. Najlepsze okazje na gola dla United mieli Scott McTominay i Hojlund, ale dobrze w bramce spisywał się także Brazylijczyk Ederson.

Popis Hallanda

Po zmianie stron to właśnie City zaczęli najlepiej, jak można. Po szybkiej zespołowej akcji Bernardo Silva dośrodkował na głowę niepilnowanego Haalanda i tym razem Onana był już bez szans. W tym meczu Norweg poprawił swój dorobek w lidze o kolejne 2 gole i ma ich na koncie już 11.

Gdy już City bezpiecznie prowadziło różnicą dwóch goli, tempo gry trochę spadło a w zawodnikach United było widać delikatną frustrację. W 80 min, po pięknej zespołowej akcji, tym razem Halland świetnie podał piłkę do Phila Fodena, który postawił ,,kropkę nad i,, w tym meczu.

Tak więc, przynajmniej do rundy rewanżowej Manchester jest w kolorze niebieskim 🙂